|
|
|
|
|
|
|
|
|
2012-01-16 09:16 |
| A Donnál elesett katonákról emlékeztek Keszthelyen |
|
| Keszthely - A magyarság mind ez idáig legnagyobb emberáldozattal járó katasztrófája volt a doni áttörés. A tragikus eseményben résztvevő katonák hősök voltak és egyben áldozatok. |
| |
|
A reggeli istentisztelet után Magyarország tragikus történelmi eseményére, a doni áttörés 69. évfordulójára emlékeztek vasárnap délelőtt Keszthelyen, a Helikon park bejáratánál álló székely kapunál. A Himnusz hangjai és Kalapos István szavalata után Ruzsics Ferenc polgármester idézte fel a háború eseményeit.
Ruzsics Ferenc, Keszthely polgármestere fogalmazott ekként beszédében tegnap a doni áttörés 69. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen. A háború történéseit felidézve azt mondta: az 1943. január 12-én bekövetkezett tragikus eseményben és hozzá kapcsolódóan közel százezer férfit vesztett a haza. A katonák rettenetes hidegben és körülmények között harcoltak, sokan nyári egyenruhát viseltek a sokszor mínusz harminc foknál is hidegebb időben, s élelmiszerük is kevés volt. Miután a háromszoros emberfölényben lévő oroszok áttörték a frontvonalat, megkezdődött a visszavonulás, ami borzasztó volt - mondta. Akik hazaértek rémálmot láttak, akik fogságba estek, rémálomba kerültek. A szerencsésen hazaért hadifoglyok jó része itthon megbélyegezetté vált, így rótta le háláját a kommunista, majd szocialista munkáspárt.
- Ezért is tartom fontosnak, hogy évről évre megemlékezzünk a katonákról, akik hősök voltak, s egyben áldozatok - tette hozzá.
Szerző: Sámel József - Forrás: Zalai Hírlap
Videó: Keszthelyi Televízió |
|
|
 |
|
|
|
|
|
|